VÁŠ NOVÝ DOMOV

Nízkoenergetické, moderné a štýlové. Presne také sú rodinné domy na Slnečnej štvrti. K dispozícii máte až štyri typy rodinných domov, dva typy jednopodlažných – bungalovov a dva typy poschodových domov. Architektúra nie je ani zďaleka monotónna a jednotlivé domy sa odlišujú svojou dispozíciou aj farebným prevedením. Pozemky domov sú kompletne oplotené a okrem dvoch parkovacích miest ponúkajú aj vonkajšie terasy s markízou. Najvýznamnejším prvkom je okrem nezabudnuteľného výhľadu okolitá príroda.

Štandardy domov

Vysoký štandard

Rodinné domy v projekte Slnečná štvrť sú zárukou funkčného a komfortného bývania.

Cena / výkon

Vďaka pomeru „kvalita-cena“ sú ideálnym riešením nielen pre mladé rodiny.

Lokalita

Pohodlie takpovediac v  lone prírody a  pritom len 10 minút od samotného centra mesta.

EXTERIÉR

Pri výstavbe domov boli použité 300 mm presné tvárnice, zateplené panelmi o hrúbke 150 mm. Vnútorné priestory sú delené murovanými priečkami z presných tvárnic hrúbky 100 až 150 mm. Absolútnou novinkou je riešenie celoplošne zateplených základových dosiek zo Steelpact betónu, s použitím EPS FLOORMATE hrúbky 160 mm. Táto technológia zabezpečuje udržanie hodnoty tepelnej izolácie počas celej životnosti stavby a odolnosť voči zmrazovacím cyklom.

Strecha domu je plochá s tzv. obráteným poradím. Tepelnoizolačnú vrstvu tvoria dosky expandovaného polystyrénu hrúbky 200 mm, čo zaručuje vysokú energetickú efektivitu stavieb. Hlavnou hydroizolačnou vrstvou je fóliová hydroizolácia, ukončená ochrannou a príťažovou vrstvou. Atiky striech a vonkajšie parapety okien sú oplechované poplastovaným plechom.

Exteriérové plochy domu sú upravené ušľachtilou silikónovou omietkou v odtieňoch podľa farebného riešenia a vláknocementovými doskami v priestoroch medzi oknami. Veľmi prakticky je vyriešený aj technický a skladový priestor domu, ktorý je prístupný z exteriéru samostatným vstupom.

Pozemky domov sú kompletne oplotené so vstupnou bránkou a bránou s prípravou na elektrický pohon. Okrem toho sú na pozemku každého domu vytvorené dva parkovacie miesta. Súčasťou domu je vonkajšia terasa z drevoplastových dosiek, ktorú v horúcich letných dňoch tieni markíza s manuálnym alebo elektrickým pohonom.

INTERIÉR

Interiérové steny sú finálne upravené jemnou sádrovou omietkou s osadenými vypínačmi a zásuvkami. Podlahy izieb tvorí laminátová plávajúca podlaha, v kúpeľni, toalete a technickej miestnosti sa nachádza dlažba. Vo všetkých miestnostiach sú pripravené ukončené káble pre inštaláciu svietidiel.

V kuchyni je štandardom vývod studenej vody pre umývačku riadu, plynová prípojka, a príprava na osvetlenie kuchynskej linky, predpríprava pre kuchynské elektrospotrebiče (chladničku, digestor, umývačku riadu, sporák).

Významným presvetľovacím prvkom interiéru sú kvalitné hliníkové okná (sedem komorové s izolačným trojsklom).

TECHNOLOGICKÉ ZARIADENIA BUDOV

Vlastný plynový kondenzačný kotol

Podlahové vykurovanie so samostatnou reguláciou

Televízna a internetová prípojka

Odporúčame našim zákazníkom pri výbere budúceho bývania zamerať sa vždy na štandardy ponúkaných nehnuteľností a následný prepočet ich ceny za 1 m2 aj s pozemkom, pretože jedine toto je objektívny ukazovateľ finálnej ceny, ktorú za svoje vysnívané bývanie zaplatia. Na trhu je mnoho ponúk, prepočítajte si každú, ide predsa o Vaše peniaze! Jedine takto môžete predísť neočakávaným dodatočným výdavkom, obzvlášť pri holodomoch, v ktorých sa rozhodnete dokončovacie práce zrealizovať svojpomocne.

TYPY DOMOV

DOM "TYP 1"

Pôdorys a rozloha:

DOM "TYP 2"

Pôdorys a rozloha:

DOM "TYP 3"

Pôdorys a rozloha:

DOM "TYP 4"

Pôdorys a rozloha:

VÁŠ ARCHITEKT

Ing. arch. Michal Mihaľák

Ing.arch. Michal Mihaľák (1982, Prešov) absolvent Fakulty umení – inžinierske štúdium Architektúra a urbanizmus na Technickej Univerzite v Košiciach (2007). Aktuálne je doktorandom v odbore Dizajn na Technickej Univerzite v Košiciach. Popri architektonickej praxi je asistentom na fakulte umení TU v Košiciach. Jeho tvorba osciluje medzi architektúrou a dizajnom.

Ocenenia – napr. Composites on Tour 2, Design Vlaanderen , dizajn saní /Brusel, Belgicko 2007/, 1. Cena v arch. súťaži „ Woensel West wedstrijd“ , objekt PLUG-IN /Eidhoven, Holandsko 2012/, Rekreačná chata Maša /Nižný Klatov/ – laureát CE.ZA.AR 2013 v kategórií Rodinné domy.

Galéria

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Nech sa páči do galérie.

Galéria